Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Βήμα πρόκρισης για τον ΠΑΟΚ
Βήμα πρόκρισης για τον ΠΑΟΚ

Όπως το 2010, έτσι κι τώρ ο πέρασε αήττητος από την έδρα του και με το τελικό 1 – 1 έχει το πλεονέκτημα για τον αγώνα στην Τούμπα την ερχόμενη Τετάρτη 03/08.

Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς, με 2000 οπαδούς στο πλευρό της, ακολούθησε πιστά το πλάνο του προπονητή της και κατάφερε να πετύχει το πολυπόθητο εκτός έδρας γκολ.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον , καθώς ο είχε την υπεροχή, ένα ακυρωθέν γκολ και ένα δοκάρι με τον Ρίντεβαλντ στο 20ο λεπτό.

Οι «ασπρόμαυροι» αντέδρασαν, προειδοποίησαν με το Μάτος στο 23' και στο 28' ήταν η στιγμή του Κάμπος που επωφελήθηκε από την πολύ καλή μπαλιά του Αθανασιάδη και την άστοχη έξοδο του Σίλεσεν και σκόραρε από πολύ δύσκολη γωνία.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Άγιαξ αύξησε την πίεσή του και κατόρθωσε να ισοφαρίσει στο 58' με ένα σουτ του τόλμπεργκ από τα 25 .

Από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος του αγώνα, ο Κ αμύνθηκε σωστά και απέδρασε με το θετικότατο 1 – 1 από την « Αρένα».