Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Τσάμπιονς Λιγκ: Με το «αριστερό» ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα των ομίλων
Τσάμπιονς Λιγκ: Με το «αριστερό» ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα των ομίλων

Με ήττ ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ ο , χάνοντς πολύ πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 2-3 από τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας, εντός έδρας.

Οι «ερυθρόλευκοι» υπέστησαν ψυχρολουσία μόλις στο δεύτερο λεπτό, όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ από γκολ του τουμπιά, ενώ η άμυνά τους ήταν… απούσα, με οι Πορτογάλοι να σημειώσουν ακόμη δύο τέρματα στο πρώτο μέρος (Μάρτινς 13', Φερνάντες 43'). Το μόνο που κατάφεραν οι Πειραιώτες ήταν να μειώσουν στα τελευταία λεπτά, στο 89' και το 93′, με τον Πάρντο.

Στην «τιτανομαχία» του ομίλου, η Μπαρτσελόνα επισε εύκολα της Γιουβέντους στην με 3-0.

Επόμενο ραντεβού για τους ς, στο Τορίνο απέναντι στους «μπιανκονέρι», στις 27 του μήνα.

Πηγή: kathimerini.gr