Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Τρίτη διαδοχική ήττα Βόλου, «σκαρφάλωσε» ο Απόλλων Λ.

Τρίτη διαδοχική ήττα Βόλου, «σκαρφάλωσε» ο Απόλλων Λ.

Πλήρες πρόγραμμα περιελάμε η χθεσινή 20ή αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ, από το οποίο ξεχώρισε η μεγάλη νίκη του Εργο επί του με 2-0.

Ο πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα (44 β.) γνώρισε την 3η διαδοχική του ήττα, τη στιγμή που η ομάδα από την Κρήτη έμεινε για 4ο σερί παιχνίδι αήττητη, έχοντας σημειώσει στο ίδιο διάστημα τρεις νίκες. Η του αγώνα γράφτηκε σε ένα 10λεπτο, με γκολ από τον Ροβίθη στο 53΄ και τον Εφορντ στο 63΄.

Ο δεύτερος της βαθμολογίας Απόλλων Λάρισας (39 β.) επικράτησε με 1-0 του Ηρακλή, «βυθίζοντας» τον «ηραιό» στη 10η θέση της βαθμολογίας. Σκόρερ των γηπεδούχων ήταν ο Μπραμπίγια με συρτή εκτέλεση φάουλ. Η τρίτη Παναχαϊκή (35 β.) επικράτησε με 2-1 του Αήττητου Σπάτων. Κολ (43΄) και Παπατόλιος 51΄ σκόραραν για τους Πατρινούς, ο Ντάσιος με αυτογκόλ στο 90΄ διαμόρφωσε το τελικό , με την ομάδα της Αττικής (21 β.) να παραμένει εντός της ζώνης του υποβιβασμού. Στη , η Κασιόπη (34 β.) πήρε μεγάλη νίκη με 1-0 επί της Δόξας (24 β.), χάρη σε γκολ του Κόντου στο 87ο λεπτό, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από 5 αγωνιστικές. Εκτός της ζώνης του υποβιβασμού ανέβηκαν τα (21 β.) μετά τη νίκη τους με 1-0 Σπάρτης (15 β.) που ήρθε με γκολ του Μαρκόφσκι στο 34΄. Στα υιπα παιχνίδια: Αιγινιακός – ΑΕ Αρτας 1-2 (Κούστα 77΄, Ματθαίου 20΄, Ψιάνος 82΄) και Απόλλων Πόντου – Ηρόδοτος 3-0 (Ολαϊτάν 22΄, Κυβελίδης 38΄, Δημητριάδης 89΄). Το πρόγραμμα ολοκληρώνεται σήμερα στις 17.00 με το παιχνίδι Κισσαμικός – Πλατανιάς.

Πηγή: kathimerini.gr