Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Tελικός αύριο στο 31ο ανεπίσημο τουρνουά μπάσκετ
Tελικός αύριο στο 31ο ανεπίσημο τουρνουά μπάσκετ

Με τους αγώνες που ήταν προγραμματισμένοι για την Πέμπτη 27 Ιουλίου , αλλά λόγω νεροποντής δεν διεξήχθησαν , συνεχίστηκε το 31ο  Ανεπίσημο Τουρνουά  Μπάσκετ , την Παρασκευή .

Οι δυο αγώνες , στην κατηγορία των μη επισήμων αθλητών ,  ήταν συναρπαστικοί , με ένταση και αγωνία , καθηλώνοντας τους φιλάθλους που τους παρακολούθησαν . Χαρακτηριστικό,  ότι ο δεύτερος ημι  κρίθηκε στη δεύτερη .

A

Με τον Μικρό Τελικό συνεχίστηκε η Κατηγορία Επισήμων αθλητών και μετά από έναν δυνατό αγώνα μεταξύ δύο ισάξιων ομάδων τη τρίτη θέση κατέλαβε ,στην , η ομάδα ΝΕΜΕΣΙΣ .

74-71

Η αυλαία του 31ου ΑΝΕΠΙΣΗΜΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ θα πέσει , παραδοσιακά , με τον Τελικό της κατηγορίας των επισήμων αθλητών την Τρίτη 1 Αυγούστου .

ΤΡΙΤΗ

1/8/2017

20.30

ΤΕΛΙΚΟΣ

ΑΡΑΜΙΣ/REEF – LIBERTA

Β

Μετά το τέλος του τελικού θα γίνουν οι απονομές στις τρεις πρώτες ομάδες  κάθε κατηγορίας καθώς και ειδικές ενώ θα ακολουθητέε μια έκπληξη που έχει ετοιμαστεί ειδικά για το τέλος των αγώνων σε γιορτινό .