Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Στο βάθρο το τμήμα κολύμβησης του Ολυμπιακού Βόλου στη Λάρισα
Στο βάθρο το τμήμα κολύμβησης του Ολυμπιακού Βόλου στη Λάρισα

Τα τμήματα κολύμβησης προ-αγωνιστικής κατηγορίας του Ολυμπιακού , συμμετείχαν στους αγώνες κολύμβησης που πραγματοποιήθηκαν στη Λάρισα στις 5 Μαρτίου 2016, με εξαιρετικά .

Οι μικροί κολυμβητές και κολυμβήτριες ανέβηκαν 26 φορές στο βάθρο, καταλαμβάνοντας 13 πρώτες θέσεις, 6 δεύτερες και 7 τρίτες.

Αναλυτικά οι επιτυχίες των μικρών κολυμβητών και κολυμβητριών :

Η Τρύπα Σοφία-Ειρήνη κατέκτησε την 1η θέση στα 50μ, μ και 200μ πρόσθιο, η Βαραλή Φωτεινή κατέκτησε 1η θέση στα 50μ ελεύθερο και στα 200μ μικτή ατομική και 3η θέση στα μ ελεύθερο, η Σφυρή Ζωή κατέκτησε 3η θέση στα 200μ πρόσθιο, η Χιώτη-Ραμπέλο Κατερίνα κατέκτησε 3η θέση στα 200μ ύπτιο, ο Δημητρίου Ιωάννης κατέκτησε 1η θέση στα 100μ και 200μ ύπτιο και 2η θέση στα 50μ πεταλούδα, η Φασουλίδη Μαρία κατέκτησε 1η θέση στα 50μ ελεύθερο, η Κορμπέτη Σοφία κατέκτησε 3η θέση στα 100μ πρόσθιο, η Τσιδώνη Ναταλία κατέκτησε 1η θέση στα 50μ ελεύθερο και 2η θέση στα 100μ ελεύθερο, ο Λύτρας Νικόλαος κατέκτησε 2η θέση στα 50μ και 100μ πρόσθιο, ο Ξυνομπίτης Γιώργος κατέκτησε 1η θέση στα 100μ ύπτιο και 3η θέση στα 50μ πεταλούδα, ο Ταλιαδούρος Αλέξανδρος κατέκτησε 3η θέση στα 50μ ελεύθερο, η Φασουλίδη Ευτυχία κατέκτησε 1η θέση στα 50μ ελεύθερο και 2η θέση στα 100μ ελεύθερο και ο Σανίδας Ευάγγελος κατέκτησε 3η θέση στα 50μ πεταλούδα. Επίσης στις σκυτάλες η ομάδα των κοριτσιών με τις Χιώτη-Ραμπέλο Κατερίνα, Τρύπα Σοφία-Ειρήνη, Βαραλή Φωτεινή και Σφυρή Ζωή κατέκτησε την 1η θέση στα 4Χ100μ ελεύθερο και 4Χ100μ μικτή ομαδική, η ομάδα των αγοριών με τους Ξυνομπίτη Γιώργο, Παπαδόπουλο Κρίτωνα, Λύτρα Νικόλαο και Ταλιαδούρο Αλέξανδρο κατέκτησε τη 2η θέση στα 4Χ50μ ελεύθερο και η ομάδα αποτελούμενη από τους Σταθούρο Ρωμανό, Ταλιαδούρο Αλέξανδρο, Ξυνομπίτη Γιώργο και Λύτρα Νικόλαο κατέκτησε τη 2η θέση στα 4Χ50μ μικτή ομαδική.

Εξαιρετική προσπάθεια, καταλαμβάνοντας σε αρκετές περιπτώσεις την 4η θέση, έκαναν επίσης και οι Τσουμπέκου Ευθυμία, Στριμπάκος Γεώργιος, Καρακάνας Νικόλαος, Σανίδα Άρτεμις, Παπαδοπούλου -Βιβιάνα, Φαλκή νσταντίνα, Ρούμπος -Μάριος, Παπαδοπούλου Δέσποινα, Κυρμά Ελένη-Μελίνα, Μακρυγιάννης Απόστολος, Σφυρή Αφροδίτη, Γεωργάκος Βασίλειος, Καγκιούζης Χαράλαμπος, Σφυρή Μαρία, Δημητρίου Ελένη και Κορώνης Ιωάννης.

Η του συλλόγου συγχαίρει όλους τους κολυμβητές και τις κολυμβήτριες καθώς και τους , Έλενα Μπεσμπέρστοβα, Νικολέτα Βελετζά, Γιώργιο Μαντά, Δημήτρη Παπαντωνίου και Ράνια Παπαστεργίου.

Θερμές ευχαριστίες και σε όλους τους γονείς των αθλητών και αθλητριών όλων των τμημάτων κολύμβησης του Ολυμπιακού για τη στήριξη και την εμπιστοσύνη που δείχνουν.