Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Πρωτιά και πρόκριση στις 16 καλύτερες ομάδες για τις παγκορασίδες της Νίκης Βόλου

Πρώτη θέση κι άνετη πρόκριση στις 16 κλύτερες ομάδες της περιφέρειας Κεντρικής ς, για τις παγ της ίκης Βόλου στο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ.

Οι “μικρές” της ίκης τερμάτισαν στην πρώτη θέση του ομίλου τους, με μόλις μια ήττα στο ενεργητικό τους σε σύνολο οκτώ αγώνων.

Χθες το βράδυ κρίθηκε η κατάκτηση της πρώτης θέσης σε ένα όμορφο παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό Ν. Ιωνίας με αντίπαλο τη δεύτερη στην κατάταξη του ομίλου Αργώ, που έληξε υπέρ της ομάδας της ς με 3-1 σετ.
Τα κορίτσια της ς Βόλου, μπήκαν μουδιασμένα κι έχασαν το πρώτο σετ με 13-25.

Στη συνέχεια ανέβασαν αισθητά την απόδοση τους και κέρδισαν τα επόμενα δύο σετ με 25-20 αντίστοιχα. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ , αν και προς το τέλος του, η ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 19-21 , ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση με υπομονή και πήρε το σετ με 25-23 κερδίζοντας το παιχνίδι και την πρώτη θέση, την οποία πανηγύρισαν οι αθλήτριες με την ψυχή τους!

ια τη (Γαλαζούλας) αγωνίστηκαν οι: Μπουντούκου, Μέλλιου, Τζίκουλα, Κούτσικου, Καφαντάρη, Κατσακιώρη, Καρατάσιου, Νίκου, Πρέντζα, Μιχάλη, Στύλα και Σίμου.