Βρίσκεστε εδώ:  / ΣΠΟΡ / Πρωταθλήτρια Ελλάδος στα Age Group η Νίκη Βόλου στο πανελλήνιο κολύμβησης
Πρωταθλήτρια Ελλάδος στα Age Group η Νίκη Βόλου στο πανελλήνιο κολύμβησης

Πρωταθλήτρια Ελλάδος στα Age Group η Νίκη Βόλου στο πανελλήνιο κολύμβησης

Πρωταθλήτρια Ελλάδος στην κατηγορία Age Group αναδείχθηκε η Νίκη Βόλου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α – Β και Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων, Παίδων Κορασίδων που διεξήχθησαν 12 – 15 Ιουλίου στο Βόλο και 19 – 22 Ιουλίου στη Θεσσαλονίκη.

Η Νίκη Βόλου, κατετάγη 1η στην κατηγορία Age Group Παίδων – Κορασίδων – Παμπαίδων Α – Β  και Παγκορασίδων Α- Β ηλικίας από 13 – 16 ετών.

Στη Γενική Βαθμολογία κατετάγη 1η, στη Γενική Κατηγορία Κοριτσιών κατέκτησε επίσης την 1η θέση και στη Γενική Αγοριών στην 3η θέση.

Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν πάνω από 1.900 κολυμβητές και κολυμβήτριες και περισσότεροι από 200 σύλλογοι.

Να σημειωθεί ότι δεν υπάρχει άλλος επαρχιακός σύλλογος πανελλαδικά, που να έχει κατακτήσει πανελλήνιο πρωτάθλημα σε αυτές τις κατηγορίες, αποδεικνύοντας για ακόμη μία φορά, την εξαιρετική δουλειά που γίνεται από προπονητές και Διοίκηση στο τμήμα κολύμβησης του Συλλόγου.

Ο Πρόεδρος του Ερασιτέχνη Στέργιος Φάτσης και το Διοικητικό Συμβούλιο συγχαίρουν προπονητές, κολυμβητές και κολυμβήτριες για τις επιτυχίες τους.

 Οι επιτυχίες των αθλητών κι αθλητριών στις τελικές σειρές του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος:

4x100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ mixed – ΠΑΙΔΩΝ (50Μ)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

3η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 03:50.97

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ mixed – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

3η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 03:50.97

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

4 x 100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

9η θέση  ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:07.48

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 01:02.64 ΠΑΙΔ

ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

ΔΕΣΚΑΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 03:04.84 ΠΑΙΔ

 4 x 100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

5η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:34.09

ΜΕΡΙΣΤΟΥΔΗ ΒΑΙΑ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 01:10.36 ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 03:23.73

 4Χ100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ mixed – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

2η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:13.95

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

4Χ100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ mixed – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

2η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:13.95

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 01:01.75 ΠΑΙΔ

ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

 4 x 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

4η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΚΙΩΣΙΑ ΑΛΕΞΙΑ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 06:37.61

4 x 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

6η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 08:04.20

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 01:58.97 ΠΑΙΔ

ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

ΔΕΣΚΑΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 06:05.17 ΠΑΙΔ

 4 x 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

10η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’

ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 03:45.18 ΠΑΙΔ

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

ΔΕΣΚΑΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΠΑΙΔ

4 x 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

2η θέση ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ ‘Η ΝΙΚΗ’ 04:01.25

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΛΟΥΠΑ ΜΗΛΙΤΣΑ 2003 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ ΚΡ-Α

ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ

 

200m ΥΠΤΙΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

6η θέση ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔ 02:10.98

100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

3η θέση ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 01:03.85

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

11η θέση ΚΙΩΣΙΑ ΑΛΕΞΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 09:38.49

13η θέση ΓΕΛΑΔΑΡΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 09:45.18

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

3η θέση ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 02:07.29

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

2η θέση ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔ 02:09.09

 

200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

2η θέση ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 02:19.89

400m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

4η θέση ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔ 04:43.60 ΝΕΟ ΟΡΙΟ ΠΡΟΕΘΝΙΚΗΣ

6η θέση ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔ 04:45.61

11η θέση ΔΕΣΚΑΤΑΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2002 ΠΑΙΔ 04:50.69

14η θέση ΠΟΥΛΙΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2002 ΠΑΙΔ 04:56.06

 400m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

7η θέση ΚΙΩΣΙΑ ΑΛΕΞΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 05:26.38

 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

5η θέση ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 00:59.25

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

5η θέση ΧΑΤΖΗΕΦΡΑΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 02:25.34

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΟΙ

7η θέση ΜΙΑΡΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔ 02:16.13

 1500m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

8η θέση ΚΙΩΣΙΑ ΑΛΕΞΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2002 ΚΡ-Α 18:19.01

11η θέση  ΓΕΛΑΔΑΡΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 18:58.85

800m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

7η θέση ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔ 08:41.37

 400m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

6η θέση ΚΟΝΤΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΠΑΙΔ 04:11.49

400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (50m)

ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

5η θέση  ΜΕΝΤΕΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ  ΓΣ.ΒΗ ΝΙΚΗ 2003 ΚΡ-Α 04:32.58

 

 

PagasitikosNews logo

ΠΡΟΣΦΑΤΑ TWEETS

  • Η Περιφέρεια Θεσσαλίας στηρίζει τον γαστρονομικό τουρισμό - https://t.co/UFdiqWjUS3 -

  • Η Ιταλία στη δίνη του ευρώ - https://t.co/1M8MLZ5P4i -

  • Την Κυριακή ο αγώνας της Νίκης Βόλου με τον Μακεδονικό - https://t.co/xI0ji2yJAJ -

"Αλιεύοντας" την είδηση