Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Πολύ καλή παρουσία στο Αλκαζάρ Λάρισας οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΤΛΑΝΤΑ
Πολύ καλή παρουσία στο Αλκαζάρ Λάρισας οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΤΛΑΝΤΑ

Σε προετοιμσίς που είχαν διπλό σκοπό, πρώτον να τιμήσουνε τη μνήμη του αδικοχαμένου ιώργου Ζδράγκα και δεύτερον σε προετοιμασίας εν όψει των πανελληνίων πρωταθλημάτων οι του Άτλαντα κατέκτησαν συνολικά 7 ματάκια (1 χρυσό,2 ασημένια και 4 χάλκινα) και έδειξαν πως είναι σε πολύ καλή κατάσταση για τους αγώνα στόχο.

Πιο συγκεκριμένα η Καυκούλα Αναστασία συμμετείχε σε & 200 όπου κατέλαβε την 1η και 3η θέση αντίστοιχα .
Ο Ευαγγέλου Ευάγγελος στα 200 κατέκτησε την 3η θέση ,συμμετείχε και στα 400.
Ο εραμπίνης Αθανάσιος στα 400 εμπόδια κατέκτησε την 3η θέση .
Στο άλμα σε μήκος αγωνίστηκε ο Αβδελάς Δημήτριος κατακτώντας την 7η θέση .

Στις μικρότερες ηλικιακά κατηγορίες ο ΑΤ συμμετείχε με 2 αθλήτριες και έναν αθλητή όπου τα πήγαν και αυτοί περίφημα.
Η Παραγιούτσικου Στεφανία στο άλμα σε μήκος πκ Β κατέκτησε την 2η θέση.Η Καυκούλα Δέσποινα στα 60 κατέλαβε την 2η θέση. Ο Καυκούλας Παναγιώτης στα 60 μέτρα κατέλαβε την 3η θέση.