Βρίσκεστε εδώ:  / ΣΠΟΡ / Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Εφήβων στο Βόλο
Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Εφήβων στο Βόλο

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Μπάσκετ Εφήβων στο Βόλο

Πρεμιέρα κάνει  την Πέμπτη 23 Ιουλίου 2015 το Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων στο Βόλο, που αναμένεται  να συγκεντρώσει πολύ κόσμο του αθλήματος και τα φώτα του ευρωπαϊκού .

Παρακάτω παρατείθεται το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων:

 

Οι ομάδες

1ος

Ισπανία

Τσεχία

Ουκρανία

Γαλλία

2ος

Μαυροβούνιο

Σερβία

Λετονία

3ος όμιλος

Ρωσία

4ος όμιλος

Ελλάδα

Βοσνία

Λιθουανία

Κροατία

Το πρόγραμμα των αγώνων

Πρώτος γύρος (Α” ΦΑΣΗ)

Πέμπτη 23 Ιουλίου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

C2 14:30 – Ρωσία

D2 16:45 Βοσνία – Λιθουανία

C1 19:00 

D1 21:15 Ελλάδα – Κροατία

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

A1 14:30 Ισπανία – Γαλλία

B16:45 Μαυροβούνιο – Λετονία

A2 19:00 Τσεχία – Ουκρανία

B1 21:15 Σερβία –

Παρασκευή 24 Ιουλίου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

A4 14:30 Γαλλία – Τσεχία

A3 16:45 Ουκρανία – Ισπανία

B4 19:00 Γερμανία – Μαυροβούνιο

B3 21:15 Λετονία – Σερβία

 

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

C4 14:30 Τουρκία – Φιλανδία

C3 16:45 Ρωσία – Ιταλία

D4 19:00 Κροατία – Βοσνία

D3 21:15 Λιθουανία – Ελλάδα

Σάββατο 25 Ιουλίου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

C6 14:30 Ρωσία – Τουρκία

C5 16:45 Ιταλία – Φιλανδία

D6 19:00 Λιθουανία – Κροατία

D5 21:15 Ελλάδα – Βοσνία

 

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

A5 14:30 Ισπανία – Τσεχία

A6 16:45 Ουκρανία – Γαλλία

B5 19:00 Σερβία – Μαυροβούνιο

B6 21:15 Λετονία – Γερμανία

Δεύτερος γύρος (Β” ΦΑΣΗ)

Στον δεύτερο γύρο (Β” ΦΑΣΗ) δημιουργούνται τρεις όμιλοι. Δύο των έξι ομάδων (Ε και F) και ένας των τεσσάρων ομάδων (G). Στον Ε όμιλο θα αγωνιστούν οι τρεις πρώτοι από τον Α και Β όμιλο, ενώ στον Fόμιλο οι τρεις πρώτοι από τον και τον όμιλο, με την υποσημείωση ότι οι ομάδες θα μεταφέρουν τα παιχνίδια από την πρώτη φάση της διοργάνωσης. Τέλος στον όμιλο θα αγωνιστούν οι τέταρτοι των τεσσάρων ομίλων του πρώτου γύρου (Α” ΦΑΣΗ).

 

Δευτέρα 27 Ιουλίου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

E1 14:30 B3 – A1

E3 16:45 A3 – B1

F3 19:00 C3 – D1

E2 21:15 B2 – A2

 

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

G2 14:30 B4 – C4

G1 16:45 A4 – D4

F2 19:00 D2 – C2

F1 21:15 D3 – C1

Τρίτη 28 Ιουλίου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

Ε5 14:30 B3 – A3

Ε4 16:45 A1 – B2

F6 19:00 C2 – D1

F4 21:15 C1 – D2

 

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

G4 14:30 C4 – A4

G3 16:45 D4 – B4

F5 19:00 D3 – C3

E6 21:15 A2 – B1

Τετάρτη 29 Ιουλίου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

F8 14:30 C2 – D3

E8 16:45 A2 – B3

F7 19:00 D1 – C1

F9 21:15 D2 – C3

 

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

G6 14:30 A4 – B4

G5 16:45 C4 – D4

E9 19:00 B2 – A3

E7 21:15 B1 – A1

Τρίτος γύρος – Προημιτελικοί – Κατατακτήριοι 9η-16η θέση

Στον τρίτο γύρο (Γ” ΦΑΣΗ) προκρίνονται οι τέσσερις πρώτες ομάδες από τους δύο ομίλους (Ε και F) και διασταυρώνονται μεταξύ τους σε νοκ άουτ μέχρι και τον τελικό. Επίσης οι 5οι και 6οι των δύο ομίλων Ε και F, διασταυρώνονται με τις ομάδες του ομίλου για τις θέσεις 9-16.

 

Παρασκευή 31 Ιουλίου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

Αγώνας 49Α προημιτελικά 14:30 Ε1 – F4

Αγώνας 52Α προημιτελικά 16:45 F2 – E3

Αγώνας 50Α προημιτελικά 19:00 F1 – E4

Αγώνας 51Α προημιτελικά 21:15 E2 – F3

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

Αγώνας 55Α (κατατακτήριοι) 14:30 55 – G2

Αγώνας 54Α (κατατακτήριοι) 16:45 54 – G3

Αγώνας 53Α (κατατακτήριοι) 19:00 53 – G4

Αγώνας 56Α (κατατακτήριοι) 21:15 56 – G1

Τέταρτος γύρος – Ημιτελικοί – Κατατακτήριοι αγώνες 5η-8η θέση, 9η-12η, 13η-16η

Σάββατο 1 Αυγούστου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

Αγώνας 61Α (κατατακτήριοι 5η-8η θέση) 14:30 Ηττημένος 49 – Ηττημένος 52

Αγώνας 62Α (κατατακτήριοι 5η-8η θέση) 16:45 Ηττημένος 50 – Ηττημένος 51

Αγώνας 63Α ημιτελικοί 19:00 Νικητής 49 – Νικητής 52

Αγώνας 64Α ημιτελικοί 21:15 Νικητής 50 – Νικητής 51

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

Αγώνας 58Α (κατατακτήριοι 13η-16η θέση) 14:30 Ηττημένος 54 – Ηττημένος 55

Αγώνας 57Α (κατατακτήριοι 13η-16η θέση) 16:45 Ηττημένος 53 – Ηττημένος 56

Αγώνας 59Α (κατατακτήριοι 9η-12η θέση) 19:00 Νικητής 53 – Νικητής 56

Αγώνας 60Α (κατατακτήριοι 9η-12η θέση) 21:15 Νικητής 54 – Νικητής 55

Πέμπτος γύρος – Τελικοί

2 Αυγούστου 2015

Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας

Αγώνας 69Α (7η-8η θέση) 14:30 Ηττημένος 61 – Ηττημένος 62

Αγώνας 70Α (5η-6η θέση) 16:45 Νικητής 61 – Νικητής 62

Αγώνας 71Α (3η-4η θέση) 19:00 Ηττημένος 63 – Ηττημένος 64

Αγώνας 72Α Τελικός 21:15 Νικητής 63 – Νικητής 64

Κλειστό Γυμναστήριο Πορταριάς

Αγώνας 65Α (15η-16η θέση) 12:00 Ηττημένος 57 – Ηττημένος 58

Αγώνας 67Α (11η-12η θέση) 14:15 Ηττημένος 59 – Ηττημένος 60

Αγώνας 66Α (13η-14η θέση) 16:30 Νικητής 57 – Νικητής 58

Αγώνας 68Α (9η-10η θέση) 18:45 Νικητής 59 – Νικητής 60

PagasitikosNews logo

ΠΡΟΣΦΑΤΑ TWEETS

  • Επίσημη επίσκεψη στην Ελλάδα η επίτροπος Στέλλα Κυριακίδου #ΣτέλλαΚυριακίδου - https://t.co/F7lWqucoIb -

  • Πολύ καλή παρουσία του τμήματος κολύμβησης της Νίκης Βόλου #τμήμακολύμβησηςΓΣΒΗΝΙΚΗ - https://t.co/PpYKMsII8i -

  • Λαμπρός ο εορτασμός της Πεντηκοστής στον Βόλο #ΚυριακήτηςΠεντηκοστής - https://t.co/RGwFG4M88L -

"Αλιεύοντας" την είδηση