Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Πανελληνιονίκης αθλήτρια της Νίκης Βόλου στην τελική φάση σχολικών πρωταθλημάτων στα Ιωάννινα

Με ένα αργυρό μετάλλιο – μια πανελληνιονίκης, ατομικό ρεκόρ και πολύ καλές εμφανίσεις, επέστρεψαν από τα τρεις αθλητές της ίκης , που συμμετείχαν 8 – 9 Μαΐου, στην τελική φάση του σχολικού πρωταθλήματος Λυκείων, που διεξήχθη στο Πανηπειρωτικό Στάδιο των Ιωαννίνων, “Ζωσιμάδες”.

Στους , συμμετείχαν ο Σταμάτης Ασημακόπουλος, ο και η Κατερίνα Κόκκαλη, αθλητές του Γ.Σ.Β. «Η ΙΚΗ», ενώ τους συνόδεψε ο της αγωνιστικής ομάδας του τμήματος στίβου του Συλλόγου Αποστόλης Βλαχάβας.

Να σημειωθεί ότι οι τρεις αθλητές  – μαθητές, ήταν οι μοναδικοί από τη Μαγνησία, που συμμετείχαν στους .

Η Κατερίνα Κόκκαλη κατέκτησε την 2η θέση στον τελικό του τριπλούν με απόδοση 12,06 μ. και στέφθηκε πανελληνιονίκης.

Ο Χάρης Ασημακόπουλος με επίδοση 13,68 μ. στον τελικό του τριπλούν κι ατομικό ρεκόρ κατέκτησε την 8η θέση.

Ο στα 400 μετ' εμποδίων, κατέκτησε την 5η θέση (λόγω ς στο προτελευταίο εμπόδιο).

Ο πρόεδρος του Ερασιτέχνη κι έφορος του τμήματος στίβου Στέργιος Φάτσης και τα μέλη της διοικούσας επιτροπής Βελέντζας Χρόνης, Μπατζανός Δημήτρης και Τάκης Γιώργος συγχαίρουν τους αθλητές για τις επιτυχίες τους και τους εύχονται καλή συνέχεια στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.