Βρίσκεστε εδώ:  / ΣΠΟΡ / Ολοκληρώθηκαν οι δύο πρώτες εβδομάδες στο 30ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ
Ολοκληρώθηκαν οι δύο πρώτες εβδομάδες στο 30ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Ολοκληρώθηκαν οι δύο πρώτες εβδομάδες στο 30ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Ολοκληρώθηκαν οι δύο πρώτες εβδομάδες στο 30ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ «Φώφη Χριστοφορίδου» με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων φιλάθλων που τους παρακολούθησαν καθημερινά στα δύο γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «Ανδρέας Βαλαχής» , στη Νέα Ιωνία .

Αυτή την εβδομάδα θα διεξαχθούν -και στις δυο κατηγορίες- οι τελευταίοι αγώνες των ομίλων καθώς και οι προημιτελικοί και ημιτελικοί αγώνες ενώ την Δευτέρα 1 και την Τρίτη 2 Αυγούστου θα διεξαχθούν οι τελικοί αγώνες και θα γίνουν οι απονομές στις 3 νικήτριες ομάδες κάθε κατηγορίας και στους νικητές του διαγωνισμού τρίποντων.

Επίσης , την Δευτέρα 1 Αυγούστου , θα γίνουν οι διαγωνισμοί των τρίποντων ενώ για πρώτη φορά φέτος θα διεξαχθεί και ALL STAR GAME ΓΥΝΑΙΚΩΝ με τη συμμετοχή αθλητριών από όλα τα σωματεία που δραστηριοποιούνται στη γυναικεία καλαθοσφαίριση .

Τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν έως τώρα είναι:

Κατηγορία Ανεπίσημων αθλητών

RFC – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 44-46
BULLET – DRINK TEAM 20-0
WAR DOGS – NITLAB 49-38
ΑΧΑΣΤΟΙ – ΚΟΙΛΑΡΑΔΕΣ 67-59
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ 20-0
AIR BAHAL – CLEVELAND 34-48
ΔΡΟΣΕΡΟΙ – BOMBERS 42-86
ΑΣΥΛΟ – ΠΗΓΑΣΟΣ 49-35
ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ILUMINATI 50- 44
OLD SCHOOL – ΑΡΗΣ 47 – 63
RFC – BULLET 46-48
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ – DRYLAND 55-59
WAR DOGS – ΑΧΑΣΤΟΙ 28-55
NITLAB – COME BACK 26-38
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ – AIR BAHAL 61-39
ΑΠΟΛΛΩΝ – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 28-37
CLEVELAND – BOMBERS 38-64
ΑΣΥΛΟ – ΠΑΡΤΑΛΙΑ 42-31
ΠΗΓΑΣΣΟΣ – OLD SCHOOL 38-47
ILUMINATI – ΑΡΗΣ 46-63
RFC – DRYLAND 56-51
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ – DRINK TEAM 20-0
WAR DOGS – COME BACK 38-22
NITLAB – ΚΟΙΛΑΡΑΔΕΣ 22-46
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ – CLEVELAND 51-20
ΑΠΟΛΛΩΝ – BOMBERS 50-75
AIR BAHAL – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 45-51
ΑΣΥΛΟ – ILUMINATI 60-59
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΡΗΣ 40-70
ΠΑΡΤΑΛΙΑ – OLD SCHOOL 34-42
RFC-DRINK TEAM 20-0
BULLET – DRYLAND 51-56
WAR DOGS –ΚΟΙΛΑΡΑΔΕΣ 26-41
ΑΧΑΣΤΟΙ – COME BACK 76-38
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ – ΔΡΟΣΕΡΟΙ 57-35
AIR BAHAL – BOMBERS 42-87
ΑΣΥΛΟ – OLD SCHOOL 44-42
ΑΠΟΛΛΩΝ – CLEVELAND 48-45
ΠΗΓΑΣΣΟΣ – ILUMINATI 73-69
ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ΑΡΗΣ 33-60

Κατηγορία Επισήμων αθλητών

RFC – ΚΟΝΑΚΙ 44-89
ΑΛΕΞΙΟΥ – ΑΡΓΩ 78-38
ΕΥΗΛΙΟΝ – REEF/BULLET 69-75
LIBERTA – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 37-44
RFC – ALEXIOU TITANS 35-74
ΚΟΝΑΚΙ – ΑΡΓΩ 88-70
ΕΥΗΛΙΟΝ – LIBERTA 59-60
REEF/BULLET – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 87-56

Oι βαθμολογίες έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν- Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΑΛΕΧΙΟΥ ΤITANS 2-0 152-73 2 4
ΚΟΝΑΚΙ 2-0 177-114 2 4
ΑΡΓΩ 0-2 108-166 2 2
R.F.C 0-2 79-143 2 2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν – Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
REEF – BULLET 2-0 162-125 2 4
LIBERTA 1-1 97-103 2 3
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 1-1 100-124 2 3
ΕΥΗΛΙΟΝ 0-2 128-135 2 2

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν-Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
R.F.C 2-2 166-145 4 6
DRYLAND 2-1 166-162 3 5
BULLET-MOSTRA 2-1 119-102 3 5
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ 2-1 121-103 3 5
DRINK TEAM 0-3 0-60 3 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν – Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΑΧΑΣΤΟΙ 3-0 198-125 3 6
WAR DOGS 2-2 131-156 4 6
ΚΟΙΛΑΡΑΔΕΣ 2-1 1156-125 3 5
COME BACK 1-2 136-102 3 4
NITLAB 0-3 86-133 3 3

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν – Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ 4-0 189-94 4 8
BOMBERS 4-0 237-122 4 8
ΟΙ ΔΡΟΣΕΡΟΙ 2-2 165-216 4 6
CLEVELAND 1-3 151-197 4 5
ΑΠΟΛΛΩΝ 1-3 136-187 4 5
AIR BAHAL 0-4 150-247 4 4

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ Ν- Η ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ
ΑΣΥΛΟ ΑΜΠΑΛΕΙΚΕΡΣ 4-0 193-167 4 8
ΑΡΗΣ 3-0 256-166 4 8
OLD SCHOOL 2-2 178-179 4 6
ΠΑΡΤΑΛΙΑ 1-3 148-188 4 5
ΠΗΓΑΣΟΣ 1-3 156-225 4 5
ILUMINATI 0-4 218-246 4 4

Το πρόγραμμα της εβδομάδας με τους διαιτητές (έως την Τετάρτη 27 Ιουλίου) από 25 Ιουλίου 2016 έως και την Παρασκευή 29 Ιουλίου 2016 έχει ως φαίνεται παρακάτω:

Κατηγορία Ανεπίσημων Αθλητών

ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ/ΓΗΠ ΑΓΩΝΑΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
25/7/2016
ΔΕΥΤΕΡΑ 19.15- Α
19.15- Β
19.15- ΚΛ
21.00- ΚΛ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ-ΒULLET/MOSTRA
NITLAB – ΑΧΑΣΤΟΙ
ΚΟΙΛΑΡΑΔΕΣ – COME BACK
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ – BOMBERS ΤΖΑΦΛΕΡΗΣ-ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟΣ
ΜΑΡΙΤΣΟΥΔΗΣ-ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ
ΨΥΧΑΣ – ΣΚΟΤΕΙΝΙΩΤΗ
ΠΑΡΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ

26/7/2016
ΤΡΙΤΗ 19.15- Α

21.00- Α
19.15- Β
19.15- ΚΛ
21.00- ΚΛ ΑΠΟΛΛΩΝ – AIR BAHAL
CLEVELAND – ΔΡΟΣΕΡΟΙ ΑΣΥΛΟ – ΑΡΗΣ
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΠΑΡΤΑΛΙΑ
ILUMINATI – OLD SCHOOL ΠΑΡΓΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ
ΜΕΤΑΦΤΣΗΣ-ΔΟΛΓΥΡΑΣ
ΚΑΝΤΕΡΕΣ – ΜΠΑΡΔΑΣ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΣΚΟΤΕΙΝΙΩΤΗ
ΨΥΧΑΣ-ΣΚΟΤΕΙΝΙΩΤΗ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

27/7/2016

ΤΕΤΑΡΤΗ 19.15- Α
21.00- Α
19.15- ΚΛ
21.00- ΚΛ 1ος Α – 2ος Β (Κ)
2ος Α – 1ος Β (Λ)
1ος Γ – 2ος Δ (Μ)
2ος Γ – 1ος Δ (Ν) ΚΑΝΤΕΡΕΣ-ΑΓΑΓΙΩΤΟΥ
ΤΖΑΦΛΕΡΗΣ-ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ
ΨΥΧΑΣ-ΣΚΟΤΕΙΝΙΩΤΗ
ΜΕΤΑΦΤΣΗΣ-ΑΓΑΓΙΩΤΟΥ

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

29/7/2016
ΠΕΜΠΤΗ 19.15- Α
21.00- Α ΝΙΚΗΤΗΣ (Κ) – ΝΙΚΗΤΗΣ (Μ)
ΝΙΚΗΤΗΣ (Λ) – ΝΙΚΗΤΗΣ (Ν)

Κατηγορία Επισήμων αθλητών

ΗΜΕΡΑ ΩΡΑ/ΓΗΠ ΑΓΩΝΑΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
25/7/2016
ΔΕΥΤΕΡΑ 21.00-Β RFC – ΑΡΓΩ
ΜΑΡΙΤΣΟΥΔΗΣ – ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ

26/7/2016
ΤΡΙΤΗ 21.00- Β ΚΟΝΑΚΙ – ALEXIOU TITANS ΚΑΝΤΕΡΕΣ – ΚΑΓΙΟΠΟΥΛΟΣ

27/7/2016
ΤΕΤΑΡΤΗ 19.15- Β
21.00- Β REEF/BULLET-LIBERTA
ΕΥΗΛΙΟΝ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΠΑΡΔΑΣ – ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟΣ
ΚΑΝΤΕΡΕΣ – ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟΣ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

28/7/2016
ΠΕΜΠΤΗ 19.15- Α
21.00- Α
19.15- Β
21.00- Β 1ος Α – 4ος Β (Ζ)
2ος Α – 3ος Β (Η)
3ος Α – 2ος Β (Θ)
4ος Α – 1ος Β (Ι)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

29/7/2016
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19.15- Β
21.00- Β ΝΙΚΗΤΗΣ (Ζ) – ΝΙΚΗΤΗΣ (Θ)
ΝΙΚΗΤΗΣ (Η) – ΝΙΚΗΤΗΣ (Ι)

PagasitikosNews logo

ΠΡΟΣΦΑΤΑ TWEETS

  • Διακόπηκε η κυκλοφορία στο Νότιο Πήλιο λόγω νταλίκας #νότιοΠήλιο - https://t.co/pGK2dctrgd -

  • Η Τυρναβίτισσα Μιχαέλα Λάκη στους «16» του Australian Open Juniors #AustralianOpenJuniors - https://t.co/ThUqMHQ29B -

  • Κακοκαιρία «Ελπίδα»: Επιχείρηση της ΕΚΑΜ στην Αττική Οδό #ΑττικήΟδός - https://t.co/1gK1w1FyzU -

"Αλιεύοντας" την είδηση