Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Νέο στραβοπάτημα του ΠΑΟΚ, έμεινε στο 0-0 με Απόλλωνα
Νέο στραβοπάτημα του ΠΑΟΚ, έμεινε στο 0-0 με Απόλλωνα

Τι κι αν έπαιζε για 60 λεπτά με παίκτη παραπάνω; Τι κι αν η διαφορά δυναμικότητας έδειχνε μεγαλύτερη πριν από τον αγώνα; Ο Κ σε ακόμη έναν αγώνα εκτός έδρας, όπως συνέβη και στη Λιβαδειά στις 20 Αυγούστου, πέταξε δύο ακόμη βαθμούς, αυτή τη φορά στη , απέναντι σε έναν παθιασμένο, συγκροτημένο και άριστα διαβασμένο Απόλλωνα ς.

Ο Λουτσέσκου άφησε στον πάγκο τον Μακ και ξεκίνησε με Μπίσεσβαρ και Ελ Καντουρί στην αρχική 11άδα. Στο 16΄ ήρθε η πρώτη… υποψία φάσης καθώς ο από καλή θέση έπιασε… αέρα. Στο 18΄ ο Σιατραβάνης απάντησε για τον Απόλλωνα, όμως το σουτ του δεν απείλησε τον Ρέι. Στο 22΄ ο Πρόγιοβιτς δεν νίκησε τον Τσόβιτς με κεφαλιά και μέσα σε δύο λεπτά (30΄ και 32΄) ο Στυλιάρας απέβαλε με δύο κίτρινες τον Χουάρες, με τους γηπεδούχους να μένουν με 10 παίκτες, ξεσηκώνοντας θύελλα διαμαρτυριών. Ο Κ πήρε , με τον Μπίσεσβαρ (36΄) να χάνει μεγάλη ευκαιρία, ύστερα από σωτήρια επέμβαση του Τσόβιτς και του… δοκαριού. Η ομάδα του Λουτσέσκου αντί να μπει πιο επι στο β΄ μέρος εμφανίστηκε άνευρη, χωρίς σφυγμό, δίνοντας την ευκαιρία στον Απόλλωνα να σει με αντ. Το δοκάρι σταμάτησε τον ΠΑΟΚ και τον Μακ στο φινάλε του ματς και ο Απόλλων σε έναν πολύτιμο βαθμό.

Πηγή: kathimerini.gr