Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Ηττήθηκαν από την Ανάληψη οι κορασίδες της Νίκης Βόλου
Ηττήθηκαν από την Ανάληψη οι κορασίδες της Νίκης Βόλου

Ηττήθηκαν οι της ίκης , για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων.

Τα κορίτσια του ίκου αλανάκη, αντιμετώπισαν την ομάδα της ς σε ένα δύσκολο παιχνίδι.

Ενώ στο 1ο δεκάλεπτο η αντίπαλη ομάδα προηγούνταν με 1 πόντο, τελικά το 2ο αποδείχτηκε απρόσμενο αφού έκλεισε με 0-16.

Στο 3ο δεκάλεπτο, η ομάδα της ς προσπάθησε ν αντιδράσει, ωστόσο η ομάδα των φιλοξενουμένων διατήρησε το προβάδισμα που είχε αποκτήσει από το 2ο δεκάλεπτο μετατρέποντας το σε τυπική διαδικασία έως το τέλος του αγώνα.

Οι «μικρές» των τμημάτων υποδομών συνεχίζουν και συμμετέχουν ενεργά με τις δυνάμεις τους στην ομάδα και παίρνουν αρκετό χρόνο στο παιχνίδι από τον προπονητή τους για απόκτηση αγωνιστικών εμπειριών.

Δεκάλεπτα : 1ο 06-07 , 2ο 06-23 , 3ο 14-32 , 4ο 23-46

Σ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Γαλανάκης Ν.) : Μιχοπούλου Α. 4, Κουντούρη Α. 1, Αιβάτογλου Χ. 2, Κουτσονίκου Ρ. 2, νσταντούλα Ζ. 4, Ζαφειρίου Η., Παπαευαγγέλου Μ., Τσάγκαρη Λ 10, Κασαπλέρη Κ., Ζαφειρίου Α., Κουντούρη Χ.

ΑΕΣ ΑΝΑΛΗΨΗ (Συλεόπουλος Ε.) : Αλιμένα Α. 20, Κουτσιπμού Ε., Αλμπανίδου Ε., Κουτσορεβύθη Μ. 6, Βαγιοπούλου Μ., Κουτσουνούρη Μ. 2, Κατσαβριά Ε. 12, Τσουλφά Μ. 6.