Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Με γκολ του Λιβάγια στο τελευταίο λεπτό, 1-1 Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
Με γκολ του Λιβάγια στο τελευταίο λεπτό, 1-1 Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Έσωσε την ο Λιβάγι! Ο έφτσε μια… ανάσα από νέα νίκη σε στη Λεωφόρο, όμως ο Κροάτης με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων 90+5' είχε άλλη γνώμη, 1-1.

Οι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Μολέδο. Η Ένωση πίεσε, όμως με εξαίρεση μια φάση του αλανόπουλου δεν είχε ευκαιρίες και οι πήγαν με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Καλύτερο ήταν το δεύτερο ημίχρονο αφού οι κιτρινόμαυροι ρίσκαραν και το Τριφύλλι έβρισκε περισσότερους χώρους στην κόντρα. Στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός χάλασε, λόγω των συνεχών εντάσεων μεταξύ των παικτών κάτι που βέβαια έδειχνε να βολεύει τους γηπεδούχους. Ενώ απέμεναν δευτερόλεπτα για τη λήξη, ο Αϊντάρεβιτς «ξεκλείδωσε» με υπέροχη μπαλιά την άμυνα του Παναθηναϊκού και ο Λιβάγια με σουτ, το οποίο κόντραρε κι άλλαξε , νίκησε τον Βλαχοδήμο (90+5') σώζοντας την στη Λεωφόρο.

Πηγή: kathimerini