Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Γ.Σ. Βόλου – Α.Ε. Διμηνίου « Ιάσων – Κεραυνός » : 3 – 0 σετ
Γ.Σ. Βόλου – Α.Ε. Διμηνίου « Ιάσων – Κεραυνός » : 3 – 0 σετ

Δεν κατάφεραν τελικά να κάνουν την «έκπληξη» οι της , καθώς ηττήθηκαν δύσκολα στο τέλος της αναμέτρησης από τον γηπεδούχο υμναστικό με 3-0 σετ (25-9, 28-26, 25-20) στην α' αγωνιστική (α' γύρος) του τοπικού πρωταθλήματος .

Η ομάδα του Διμηνίου μπήκε μουδιασμένη στο παιχνίδι και έχοντας χαμηλά ποσοστά στην πρώτη μπαλιά (υποδοχή), έχασε εύκολα το 1ο σετ με 25-9.

Η του αγώνα άλλαξε άρδην στα δύο επόμενα σετ καθώς οι κιτρινόμαυρες ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή τους, πήραν στο σκορ προηγούμενες σταθερά στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, η τύχη όμως τους γύρισε την πλάτη, χάνοντας τον αγώνα στις λεπτομέρειες.