Επεισόδια στο Πανθεσσαλικό στάδιο
Επεισόδια μεταξύ αστυνομικών δυνάμεων και νεαρών κουκουλοφόρων από την πλευρά που βρίσκονταν οι φίλαθλοι της Νίκης Βόλου, προκλήθηκαν μετά το τέλος του τοπικού ντέρμπι Ολυμπιακού Βόλου – Νίκης Βόλου.
Οι νεαροί φέρεται να προκάλεσαν ζημιές σε τουαλέτες στο Πανθεσσαλικό, έσπασαν μάρμαρα και τα πέταξαν προς τις αστυνομικές δυνάμεις που βρίσκονταν μεταξύ Α' και Β' Πεζογέφυρας, εντός του Σταδίου.
Από τις αστυνομικές δυνάμεις έγινε χρήση χημικών, ενώ έχουν γίνει περίπου πέντε προσαγωγές νεαρών.
Προανάκριση διενεργεί η Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Βόλου.
Νικητής ο Ολυμπιακός
Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο νικητής του ντέρμπι με τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό με 2-0 και ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 50 βαθμούς, όσους έχει και η Νίκη Βόλου.
Ο Ολυμπιακός έδειξε την διαφορά κλάσης από την ομάδα της Νίκης ,η οποία φάνηκε ακόμα καλύτερα όταν για ένα ολόκληρο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι έπαιξαν με 10 εναντίων 11.
Η βαθμολογία
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 19ης αγωνιστικής καθώς και η βαθμολογία στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής:
Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
ΑΟ Σελλάνων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2
Αστέρας Ιτέας – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0
ΑΣ Μετέωρα – ΓΣ Αλμυρού 0-3
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου 2-0 (1' Ζκούρι, 34' Οικονομόπουλος)
Πιερικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0
Θησέας Αγριάς – Φωκικός 3-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Στυλίδας 0-3 ά.α.
Η Βαθμολογία:
Ολυμπιακός Βόλου 50
Νίκη Βόλου 50
Αστέρας Ιτέας 34
ΑΣ Μετέωρα 33
Θησέας Αγριάς 29
ΓΣ Αλμυρού 26
Οικονόμος Τσαριτσάνης 26
ΑΟ Σελλάνων 25
Πιερικός 23
Απόλλων Μακρυχωρίου 21
ΑΟ Στυλίδας 20
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 20
Φωκικός 13
Αναγέννηση Καρδίτσας -5*
Κυριακή 17 Φεβρουαρίου
ΑΟ Σελλάνων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-2
Αστέρας Ιτέας – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0
ΑΣ Μετέωρα – ΓΣ Αλμυρού 0-3
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου 2-0 (1' Ζκούρι, 34' Οικονομόπουλος)
Πιερικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-0
Θησέας Αγριάς – Φωκικός 3-1
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΟ Στυλίδας 0-3 ά.α.
Η Βαθμολογία:
Ολυμπιακός Βόλου 50
Νίκη Βόλου 50
Αστέρας Ιτέας 34
ΑΣ Μετέωρα 33
Θησέας Αγριάς 29
ΓΣ Αλμυρού 26
Οικονόμος Τσαριτσάνης 26
ΑΟ Σελλάνων 25
Πιερικός 23
Απόλλων Μακρυχωρίου 21
ΑΟ Στυλίδας 20
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 20
Φωκικός 13
Αναγέννηση Καρδίτσας -5*