Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Δεύτερη ήττα της Εθνικής από τη Σλοβενία
Δεύτερη ήττα της Εθνικής από τη Σλοβενία

Με σκορ  78-72  επισε η Σλοβενί πέναντι στην , στο σημερινό  ντέρμπυ,  τρίτο ματς των ομίλων του , που αν και έπαιξε καλά  ηττήθηκε σε έναν αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Οι παίκτες της ς ήταν σωστοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά  έχασαν τον αγώνα στο τελευταίο δίλεπτο.

Η Εθνική έχει πλέον δύο ήττες και μία νίκη  και μένει να σημειώσει  δύο νίκες απέναντι σε και για να προχωρήσει στη διαδικασία.

Το πρώτο  ημίχρονο  βρήκε τη Σλοβενία να προηγείται της ς με σκορ 35-30 , ενώ στο τέλος τρίτης περιόδου το σκορ διαμορφώθηκε: Σλοβενία-Ελλάδα 52-58 για να λήξει το ματς με σκορ  78-72  υπέρ της  Σλοβενίας.

Σλοβενία (Κοκόσκοβ): Ράντολφ, τς, Νίκολιτς, Πρέπελιτς, Μούριτς, Μπλάζιτς, Βίτνμαρ, Ζάγκορατς, Ντίμετς, Τσάντσαρ, Ντόντσιτς

Ελλάδα (Μίσσας): Καλάθης, Μπουρούσης, Σλούκας, Παππάς, Παπαγιάννης, Πρίντεζης, Παπανικολάου, Μάντζαρης, Παπαπέτρου, Αντετοκούνμπο.