Βρίσκεστε εδώ:  / ΣΠΟΡ / Χρυσό μετάλλιο για τον Ανδρέα Κεχαγιά
Χρυσό μετάλλιο για τον Ανδρέα Κεχαγιά

Με πολύ καλή εμφάνιση σε ανοιχτό διεθνές πρωτάθλημα

Την πρώτη θέση και το χρυσό κατέκτησε ο βολιώτης στο ανοιχτό διεθνές πρωτάθλημα technical striking- ΕΟΤS που διεξήχθη την περασμένη (25-7) στην .

Η εξαιρετική απόδοση του Κεχαγιά στην κατηγορία ανδρών ως 81 κιλών συνοδεύτηκε με 2 καθαρές νίκες .

Στον πρώτο αγώνα αντιμετώπισε Έλληνα αθλητή από την , βγάζοντάς του τεχνικό νοκ άουτ (μεγάλη διαφορά σημείων και σταματάει ο αγώνας ) στον δεύτερο γύρο.

Στον τελικό αν και ήταν πίσω στο σκόρ στους δύο πρώτους γύρους από αθλητή από την Βουλγαρία, στον τρίτο γύρο άσκησε ασφυκτική πίεση και κατάφερε να ”ξεκλειδώσει” την άμυνα του αντιπάλου και να πάρει τελικά την νίκη.