Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Χάλκινο μετάλλιο ο Ανδρέας Κεχαγιάς
Χάλκινο μετάλλιο ο Ανδρέας Κεχαγιάς

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατάφερε να κατακτήσει ο Βολιώτης αθλητής Ανδρέας Κεχαγιάς στο Παγκόσμιο – World Cup
Technical Striking I.O.T.S. στην κατηγορία έως 81 κιλά ανδρών που διεξήχθη από της 1 έως 3 οεμβρίου στην Ταλίν της
Εσθονίας.

Ο Κεχαγιάς πέρασε bye το πρώτο αγώνα στην φάση των 64ων, στους 32 απέκλεισε τον αθλητή από το Πόρτο Ρίκο στα σημεία (8-5), στη φάση των 16 τον αθλητή από την Αλγερία επίσης στα σημεία(11-6),στους 8 τον αθλητή από την Αγγλία σε extra race(8-8 καν. )(3-2 ), ενώ στα ημιτελικά δεν
μπόρεσε να κάμψει την του σκληροτράχηλου Ολλανδού αθλητή που έδειξε ότι ήταν αγωνιστικά πιό έτοιμος από τον Έλληνα- βολιώτη αθλητή που δέχτηκε και δύο knock down ( δεξί hook και knee low) και ηττήθηκε στα μέσα του τρίτου γύρο (11-5) καταλαμβάνοντας τελικά την 3η θέση.

Στην συνέχεια ο Ολλανδός ήταν αυτός που επικράτησε και στον τελικό με (16-6) επί του Αμερικανού κατακτώντας την πρώτη θέση.

Στις άλλες κατηγορίες που υπήρχε ελληνική συμμετοχή  την καλύτερη εμφάνιση την έκανε ο αθλητής από το Περιστέρι  Σταμούλης Ιωάννης στην κατηγορία έως 71 κιλά που κατάφερε να κάνει δύο νίκες (Ιταλία,Καζακστάν) φτάνοντας μέχρι την φάση των 16 και εκεί χάνοντας με knock out στον δεύτερο γύρο με αντίπαλο
από την , ενώ οι Μπίρμπας Παναγιώτης έως 91 κιλά και Τσίτσας Σπυρίδων + 91 δεν κατάφεραν να κάνουν κάποια νίκη αφού
ηττήθηκαν από αθλητές της Δανίας και ς αντίστοιχα.

Επόμενη διοργάνωση για τον Κεχαγιά είναι το open international championship στην Θεσσαλονίκη τέλος του μηνός.