Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » Αυλαία στη σαιζόν με ισοπαλία για τη Νίκη
Αυλαία στη σαιζόν με ισοπαλία για τη Νίκη

γράφει
ο Ανδρές Βρδαλής

Με εντός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον Οικονόμο Τσαριτσάνης, αποχαιρέτησε τη σεζόν η ίκη . Με αυτό το αποτέλεσμα, η βολιώτικη ομάδα διατήρησε το εντός έδρας φετινό αήττητο, καθώς και την τρίτη θέση του 2ου ομίλου της Γ' εθνικής, ενώ οι φιλοξενούμενοι υποβιβάστηκαν.

Αναλυτικότερα, η ομάδα της Λάρισας προηγήθηκε στο 18' με «έξυπνη» απ' ευθείας φάουλ από τον Σενκάι.

Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ίκη αδυνατούσε να απειλήσει.

Με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου, οι «κυανόλευκοι» , δημιουργώντας εξαιρετική ατμόσφαιρα, έδωσαν την απαιτούμενη ώθηση στην ομάδα τους.

Με τον τρόπο αυτό οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 67' χάρη σε κεφαλιά του Ελευθεριάδη, μετά από όμορφη εκτέλεση φάουλ του Κόλα.

Παρά την προσπάθεια και τις χαμένες ευκαιρίες, η Νίκη δεν κατάφερε να πετύχει άλλο τέρμα στην αναμέτρηση.

Συνθέσεις:

Νίκη : Στούκας, Αλεξανδρής, Αναστασίου, , Ναουμίδης, Βέργος, Σκοπελίτης (75′ Κιπτίου), Κόλα (90+3′ Ματθαίου), Μέτσε, Ιορδανίδης (90+5′ Τσορμπαντζής), Ελευθεριάδης.

Οικονόμος: Γούπος, Μάνικος, Μαχαίρας, Σιάτρας, Κορομηλάς, Αγριόδημος, Μπαλής, Σενκάι, Γκαμπέτας (75′ Βελετάνης), , Παπαγεωργίου (61' Καμπέρης).