Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » ΣΠΟΡ » 7η θέση του πρωταθλητή Βίκτωρα Σιούρα στο Διεθνές Τουρνουά Toscana Open
7η θέση  του πρωταθλητή  Βίκτωρα Σιούρα στο Διεθνές Τουρνουά Toscana Open

7η θέση του πρωταθλητή Βίκτωρα Σιούρα στο Διεθνές Τουρνουά Toscana Open

Μι άριστη εμφάνιση κι μια 7η θέση ήταν ο της συμμετοχής του πρωταθλητή της ΑΗΜΙΑΣ KARATE Βόλου Βίκτωρα Σιούρα στο Διεθνές Τουρνουά Toscana Open στην Φολoνίκα της ς το Σαβαβτοκύριακο 30-1 Μαϊου.

Ο Βίκτωρας κατέκτησε την 7ή θέση , αφού αγωνίσθηκε στον μικρό τελικό.Μετά από μία νίκη στους προκριματικούς στην συνέχεια ηττήθηκε στον προτελευταίο αγώνα χάνοντας έτσι το αγωνίσθηκε με αξιόλογους αντιπάλους σημειώνοντας 2 νίκες και 2
ήττες.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο πρωταθλητής της ΑΗΜΙΑΣ αγωνίστηκε μόνος του χωρίς κανέναν προπονητή αλλά με την αμέριστη οικονομική και ηθική υποστήριξη του πατέρα του.

Την όλη προετοιμασία του αθλητή ανέλαβαν η πρωταθλήτρια Ευρώπης Κοσμίδου Βίκυ και ο πρωταθλητής Κρίσιλας Ιωάννης.

Η ακαδημία Karate είναι από τους μοναδικούς συλλόγους στην που είχε και έχει ενεργή παρουσία
σε του sport karate της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Καράτε Wkf και πολλά μετάλλια με την εθνική ομάδα σε ευρωπαϊκά παγκόσμια και μεσογειακά πρωταθλήματα.