Βρίσκεστε εδώ:  / Γ' ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ / Ορκωμοσίες της Σχολής Επιστημών Υγείας του Παν. Θεσσαλίας
Ορκωμοσίες της Σχολής Επιστημών Υγείας του Παν. Θεσσαλίας

Ορκωμοσίες της Σχολής Επιστημών Υγείας του Παν. Θεσσαλίας

Πραγματοποιήθηκαν τη Δευτέρα 1 και την Τρίτη 2 Απριλίου 2019, η τελετή καθομολόγησης και αναγόρευσης των διδακτόρων των Τμημάτων Ιατρικής, Κτηνιατρικής και Βιοχημείας – Βιοτεχνολογίας καθώς και οι τελετές ορκωμοσίας των μεταπτυχιακών και προπτυχιακών αποφοίτων των Τμημάτων Ιατρικής, Κτηνιατρικής και Βιοχημείας-Βιοτεχνολογίας της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

Οι τελετές έλαβαν χώρα στο Αμφιθέατρο «Ιπποκράτης» του Τμήματος Ιατρικής στην περιοχή ΒΙΟΠΟΛΙΣ στη Λάρισα.

Oρκίστηκαν παρουσία γονέων, συγγενών και φίλων σε ένα κατάμεστο αμφιθέατρο 77 απόφοιτοι του Τμήματος Ιατρικής, 14 του Τμήματος Κτηνιατρικής και 55 της Βιοχημείας-Βιοτεχνολογίας της Σχολής Επιστημών Υγείας όλων των βαθμίδων.

Τις τελετές ορκωμοσίας προλόγισαν ο Πρύτανης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Καθηγητής Ζήσης Μαμούρης, η Αντιπρύτανης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Ιωάννα Λαλιώτου, ο Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας Καθηγητής Ιωάννης Στεφανίδης, ο Προέδρος του Τμήματος Ιατρικής Καθηγητής Αθανάσιος Γιαννούκας, ο Πρόεδρος του Τμήματος Κτηνιατρικής Καθηγητής Γεώργιος Φθενάκης, ο Πρόεδρος του Τμήματος Βιοχημείας Βιοτεχνολογίας Καθηγητής Κωνσταντίνος Ματθιόπουλος, ο Διευθυντής του ΠΜΣ «Κλινικές Εφαρμογές Μοριακής Ιατρικής» Καθηγητής Ματθαίος Σπελέτας, ο Διευθυντής του ΠΜΣ «Βιοεπιχειρείν» Καθηγητής Δημήτριος Λεωνίδας, παρουσία Διευθυντών Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών και μελών ΔΕΠ της Σχολής Επιστημών Υγείας.

ΑΡΙΣΤΕΙΑ

Για την επίτευξη άριστης ακαδημαϊκής επίδοσης κατά τη διάρκεια των σπουδών τους από τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας, Καθηγητή Ιωάννη Στεφανίδη, έλαβαν οι αριστεύσαντες και πρωτεύσαντες απόφοιτοι του προπτυχιακού και μεταπτυχιακών προγραμμάτων σπουδών της Σχολής Επιστημών Υγείας : Κίσσα Λαμπρινή, Περίσση Αρετή, Κωστάμη Ελένη, Άγγος Παύλος, Ασλανίδου Παρασκευή, Τσιρνάρη Αντωνία, Σκαρπάρη Σοφία, Φλώρου Θεοδοσία, Σκόπας Βλάσιος, Σπυράτου Σταυρούλα, Παζίδης Άγγελος, Μπότσογλου Ραχήλ, Σιδηρόπουλος Κωνσταντίνος, Ζαχαρίας Απόστολος, Στέργιος Άγγελος, Τσαγκαράκου Αναστασία, Κάνουρα Αμαλία και Παπαϊωάννου Νικολέτα.

Αναλυτικά τα ονόματα των αποφοίτων:

ΔΙΔΑΚΤΟΡΕΣ – Τμήμα Ιατρικής

Αμπατζίδου Μαρία, Γιάτσου Άννα, Δρέσιος Χρήστος, Ζίβλας Χρήστος, Καραμποσιώρας Κωνσταντίνος-Βέλιος, Καραγιώτα Αγγελική, Κεχαγιά Μαρία, Κιτσιούλης Νικόλαος, Κουλούσιος Κωνσταντίνος, Μάλλη Εργίνα, Πετροχείλου Γλυκερία, Προβατάς Αντώνιος, Ράτζες Τζάγκιρνταρ, Σαμαρίνας Μιχαήλ, Σιμοπούλου Ελένη, Σιώκας Βασίλειος και Τζιτζίκος Γεώργιος.

ΔΙΔΑΚΤΟΡΕΣ – Τμήμα Κτηνιατρικής

Γεωργίου Στέφανος και Μπαλωμένος Δημήτριος.

ΔΙΔΑΚΤΟΡΕΣ – Τμήμα Βιοχημείας-Βιοτεχνολογίας

Πρίφτης Αλέξανδρος και Σπανίδης Υπάτιος.

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ – Τμήμα Ιατρικής

Π.Μ.Σ. ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΚΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΙΑΚΩΝ ΠΑΘΗΣΕΩΝ

Βλάχος Δημήτριος, Κωστάμη Ελένη, Στασινοπούλου Στεφανία, Τσαντούλα Ζαφείρω και Τσουμάνη Ζωή.

Π.Μ.Σ. ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ, ΒΙΟΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΙΟΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ

Άγγος Παύλος, Ντανοβασίλης Δημήτριος και Παυλίδου Αλκμήνη.

Π.Μ.Σ. ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΟΡΙΑΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ
Ασλανίδου Παρασκευή, Αγγέλη Αντωνία-Ευγενία και Παπανικολάου Ροδάνθη-Άννα.

Π.Μ.Σ. ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΥΓΕΙΑΣ
Τσιρνάρη Αντωνία, Κεφαλά Μαρία, Κύρκου Άννα, Καραϊσκου Αποστολία και Παππά Ευαγγελία.

ΠΜΣ ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

Μάρκου Κατερίνα, Νικολοπούλου Ευαγγελία και Σκαρπάρη Σοφία.

Π.Μ.Σ. Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΝΟΣΟ

Αραμπατζή Μαρία, Αρβανίτη Γεωργία, Γανοχωρίτη Βασιλική, Ζαγανά Άννα-Παναγιώτα, Θεοδοσίου Θωμάς, Θεοδωρίδης Ξενοφών, Καβαλάρη Ιουλία, Καρατάσιου Ηρακλεία, Κοκολοπούλου Αλεξάνδρα, Κουρόγλου Ελένη, Κωστή Ελένη, Ματθαίου Στέλλα, Μπακάλης Χρήστος, Μπακόλα Χαμαϊδή, Μπαλαμώτη Χριστίνα, Μπαρούτας Αντώνιος, Παντούλη Βασιλεία, Παπαδοπούλου Στέλλα, Παπαδοπούλου Νικολέτα, Παπαναστασίου Αικατερίνη, Πεταλίδου Αριάννα, Σαμακίδου Γεωργία, Φερφέλη Ηλιάνα, Φιλοκώστα Βικτωρία και Φλώρου Θεοδοσία.

Π.Μ.Σ. ΑΣΚΗΣΗ, ΕΡΓΟΣΠΙΡΟΜΕΤΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Σκόπας Βλάσιος, Βαβουράκη Ελευθερία, Μπέλλου Ειρήνη, Τσιαμπαλή Ελένη, Κωτσόπουλος Αθανάσιος, Μπέσιου Ευγενία, Μπακάλη Καλλιόπη, Γκορτζής Νικόλαος, Νάκας Ευάγγελος και Μηνά Ευαγγελία.

Π.Μ.Σ. ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΥΓΙΕΙΝΗ

Γεροβασιλείου Ευφροσύνη, Σπυράτου Σταυρούλα και Συροπούλου Φαίδρα.

Π.Μ.Σ. ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΑΧΕΟΣ ΕΝΤΕΡΟΥ-ΟΡΘΟΥ

Παζίδης Άγγελος, Συλλαίος Αθανάσιος και Μπόμπου Ευφροσύνη.

ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ – Τμήμα Βιοχημείας-Βιοτεχνολογίας

Π.Μ.Σ. ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ-ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Γκουρομπίνος Ηλίας και Σιδηρόπουλος Κωνσταντίνος.

Π.Μ.Σ. ΤΟΞΙΚΟΛΟΓΙΑ

Αλεξούλη Τάνια, Αντωνάκη Στυλιανή-Δανάη, Βουγγέλη Αγάπη, Βρέκου Ευαγγελία, Ζαχαρίας Απόστολος, Καμβούκου Χριστίνα-Άννα, Κοντοζήση Ευτυχία, Κουκλαμάνη-Γιαννούλη Γεωργία, Μάκιου Ανθή, Μαντέλα Μαρία-Ειρήνη, Παπαποστόλου Πορφύριος, Ποτηριάδη Ιωάννη, Τέκος Φώτιος, Τσεργά Άννα, Φυτιλή Χαρίκλεια και Χατζηευφραιμίδη Γεωργία-Άννα.

Π.Μ.Σ. ΒΙΟΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ

Αρεάλη Αντωνία, Κωσταράς Βασίλειος και Στέργιος Άγγελος.

Π.Μ.Σ. ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΟΡΙΑΚΗΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ-ΜΟΡΙΑΚΗ ΓΕΝΕΤΙΚΗ, ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΙ ΔΕΙΚΤΕΣ

Αβραμίδου Μαριάννα, Δημάκου Φωτεινή, Καλεμκερίδου Μαρία, Κούλας Συμεών, Πλαγεράς Δημήτριος, Τσαγκαράκου Αναστασία και Τσιάρα Ελένη.

ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ – Τμήμα Ιατρικής

Αλευρογιάννης Παναγιώτης, Γιαννούλα Χάιδω, Γκιαούρη Ουρανία, Ζουρντού Σταματίνα-Εμμανουέλα, Κίσσα Λαμπρινή, Μαριόλης Ειρηναίος-Μάριος, Μπαλατσούκα Ιφιγένεια, Περίσση Αρετή, Ρόγκας Παναγιώτης, Στάυρου Αλέξανδρος, Τουρίκη Σοφία-Διονυσία, Τσανή Ζωή-Ειρήνη

ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ – Τμήμα Κτηνιατρικής

Αθανασοπούλου Ζωή, Βλαχάκη Κοττάκη Παναγιώτα, Βλάχου Αικατερίνη, Ηλιάδη Ιωάννα, Καρδοματέα Ναυσικά, Κόκκοτας Άγγελος – Ορέστης, Μιχαήλ Χαραλαμπία, Μπιμπίκα Ευαγγελία, Μπότσογλου Ραχήλ, Παζαρακιώτη Αικατερίνη, Σακκάς Δημήτριος, Χριστακόπουλος Ανδρέας – Χρυσοβαλάντης

ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ – Τμήμα Βιοχημείας-Βιοτεχνολογίας

Αλεξανδρίδου Ειρήνη-Αλεξάνδρα, Βαλτά Καλλιόπη, Γραβάνη Κλεοπάτρα, Ευμορφοπούλου Θεοδώρα, Ηλιοπούλου Σταυρούλα, Θεοδοσίου Βάιος, Καλαϊτσίδου Ελισάβετ, Κάνουρα Αμαλία, Καψάλη Θεοδώρα, Κομπογεννιτάκη Αντωνία, Κοτζιακοζίδου Παρασκευή, Κουκουλιάτρα Βασιλική, Λέκα Γιουγκένα, Λεμονιά Παρασκευή, Λίντζος Αλέξανδρος, Μανάλη Μαρία, Μαρκάτος Χρήστος-Γεώργιος, Μουτζουρέλλη Χρυσοβαλάντου, Μυλωνά Αθηνά, Νικολαϊδου Ευγενία, Ντατσούλης Κωνσταντίνος, Παπαϊωάννου Νικολέτα, Σκυβαλίδας Δημήτριος, Τελεβάντου Χρίστος, Τσολιάκου Δήμητρα

PagasitikosNews logo

ΠΡΟΣΦΑΤΑ TWEETS

  • Υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος με τον Αχ. Μπέο ο Κώστας Λούλης - https://t.co/8crpxXnKsj -

  • Ανυπότακτη Θεσσαλία: Περιοδεία στον Αλμυρό - https://t.co/SCqIiCQB7L -

  • 4,7 εκατ. ευρώ για την αναβάθμιση δημοτικών παιδικών, βρεφονηπιακών και βρεφικών σταθμών - https://t.co/gANnGZxt6x -

"Αλιεύοντας" την είδηση