Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » FEATURED » Στα μπαράζ για το παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ρωσίας η Εθνική Ελλάδος
Στα μπαράζ για το παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ρωσίας η Εθνική  Ελλάδος

Στα μπαράζ για το παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ρωσίας η Εθνική Ελλάδος

Στα για το παγκόσμιο πρωτάθλημα της σίας θα παίξει η Ελλάδος, η οποία επικράτησε απόψε στο «Γ. Καραϊσκάκης» με το πληθωρικό 4-0 του Γιβραλτάρ, που αποδείχθηκε ένας εύκολος αντίπαλος.

Το 1-0 έκανε στο α' 45λεπτο ο Τοροσίδης με κεφαλιά ( 32′) και το α' ημίχρονο τελείωσε με αυτό το σκορ.

Στην επανάληψη ο Μητρογκόλ σημείωσε το 2-0 (61') και 1' αργότερα έκανε το 3-0, ενώ στο 78' ο Γιαννιώτας, μετά από καταπληκτική σέντρα του Σταφυλίδη, έκανε το 4-0.

Οι αλλαγές για την Ομάδα έγιναν στο 68ο λεπτό και στις θέσεις των Παπασταθόπουλου και Τοροσίδη μπήκαν οι Τζιόλης και Μανιάτης και η τρίτη αλλαγή του Σκίμπε έγινε στο 73ο λεπτό και στην θέση του Χριστοδουλόπουλου πέρασε ο Γιαννιώτας που χρίστηκε σκόρερ.

Το τελευταίο 15λεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και η Εθνική που θα μπορούσε να σημειώσει κι άλλα τέρματα, πλέον μέσα από τα θα οδηγηθεί στα της σίας όπου θα διεξαχθεί το παγκόσμιο πρωτάθλημα.

Πιθανοί αντίπαλοι της Εθνικής, που τερμάτισε δεύτερη πίσω από το , οι Εθνικές Ιταλίας, Κροατίας, Δανίας και Πορτογαλίας που περνάει ως πρώτη στον όμιλό της.

Οι που βρέθηκαν απόψε στο «Γ. Καραϊσκάκης» χειροκρότησαν την που τους πρόσφερε ένα χορταστικό 90λεπτο.