Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » FEATURED » Κυπελλούχος ΕΠΣΘ η Νίκη Βόλου
Κυπελλούχος ΕΠΣΘ η Νίκη Βόλου

ικήτρια του τελικού κυπέλλλου ΕΠΣΘ αναδείχθηκε το απόγευμα η ίκη Βόλου, επικρατώντας του ΝΠΣ με σκορ 3-2 στο .

Οι ποδοασφαιριστές της ς κυριάρχησαν στο α' 45λεπτο, βάζοντας τρία τέρματα με τους Καρτσαμπά, Μέτσε και Ιορδανίδη, ενώ στο δεύτερο μέρος, που αγωνίστηκε για παραπάνω από μισή ώρα με παίκτη λιγότερο, διατήρησε προβάδισμα ενός τέρματος μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή Σκουλά.

Ο ΝΠΣ «Βόλος» το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχουν ένα γκολ με τον Ντεντάκη στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη πέτυχε ένα ακόμη τέρμα με τον Μηλιώτη στο 87′.

Σκόρερ: 9' Ντεντάκης, 87′ Μηλιώτης-7' Χρ. Καρτσαμπάς, 14' Μέτσε, 40′ Ιορδανίδης.

Κίτρινες: Δεμηρτζόγλου, Γκαλίτσιος-Γενιτσαρίδης, Ντινιωτάκης, Θεολόγης.

Κόκκινη: 62′ Ντινιωτάκης.

Διαιτητής: Μ. Σκουλάς.

Βοηθοί: Χ. Παπαδημητρίου, Α. Αναστασίου.

ΝΠΣ «ΒΟΛΟΣ»: Μούτσα, Ντεντάκης, Ζέρης (71′ Κολλάς), Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Δεμηρτζόγλου (80′ Μηλιώτης), Πέντα, Καμπαγέρο (89′ Μελισσόπουλος), Μάντζης, Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Θεολόγης, Γενιτσαρίδης, Κοντοές, Χρ. Καρτσαμπάς, Μέτσε, Ντόλγκι (90′ ), Ντινιωτάκης, Ιορδανιδης (82′ Τζάθας), Μπάιριτς (73′ Βουρδάκης), Τζιώρας (78′ Αναστασίου).

Συγχαρητήριο μήνυμα της Μαρίνας Χρυσοβελώνη για την κατάκτηση του κυπέλλου από τη Βόλου

Τα θερμά μου συγχαρητήρια στην ιστορική ομάδα της Νίκης Βόλου για την κατάκτηση του κυπέλλου της ΕΠΣΘ.

Η κατάκτηση αυτή του κυπέλλου μας γεμίζει ελπίδα, αλλά και αισιοδοξία για το , αποδεικνύοντας πως τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο όταν βασίζεται στο ήθος, στο αγωνιστικό πνεύμα, στη σκληρή δουλειά και στη δύναμη ψυχής που η Νίκη Βόλου διαθέτει.

Συγχαρητήρια πολλά αξίζουν στους ποδοσφαιριστές, την τεχνική , τη διοίκηση, σε όλο το επιτελείο του σωματείου αλλά και στους φιλάθλους που στάθηκαν στο πλευρό της ομάδας σε όλη της την .

Εύχομαι καλή δύναμη, καλή συνέχεια και να μας φέρνετε πάντα πρωτιές.