Βρίσκεστε εδώ: ΚΕΝΤΡΙΚΗ » FEATURED » Επικράτησε της ΤΣΣΚΑ και πάει τελικό ο Ολυμπιακός
Επικράτησε της ΤΣΣΚΑ και πάει  τελικό ο Ολυμπιακός

Επικράτησε της ΤΣΣΚΑ και πάει τελικό ο Ολυμπιακός

Στον τελικό ο Θρύλος, κέρδισε την ΤΣΣΚΑ στην με σκορ 82-78 , δείχνοντας τα «δόντια» του στη Ρωσική «», ενώ ο προπονητής Σφαιρόπουλος επισε του αάλου του Ιτούδη.

Επρόκειτο για μια «τιτανομαχία» και η νίκη κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα κι έτσι ο μετά από ένα θρυλικό φινάλε πάει στον τελικό της ς,με αντίπαλο την ομάδα του Ομπράντοβιτς που επισε της  στον δεύτερο ημιτελικό .

Ο μετά το τρίτο δεκάλεπτο έβαλε τις βάσεις για μια σπουδαία νίκη ενάντια σε μια πολύ μεγάλη αντίπαλο.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ΤΣΣΚΑ προηγήθηκε 18-12, ενώ το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με 40-33 υπέρ των Ρώσων.

Με 64-60 ολοκληρώθηκε η γ' και το φινάλε  βρήκε θριαμβευτές τους “ερυθρόλευκους” με τελικό σκορ 82-78.