Βρίσκεστε εδώ:  / ΠΟΛΙΤΙΚΗ / Αποτελέσματα εκλογών β’ μέρους 1ου Διαβουλευτικού Συνεδρίου ΜέΡΑ25
Αποτελέσματα εκλογών β’ μέρους 1ου Διαβουλευτικού Συνεδρίου ΜέΡΑ25

Αποτελέσματα εκλογών β’ μέρους 1ου Διαβουλευτικού Συνεδρίου ΜέΡΑ25

 

Με μεγάλη συμμετοχή από το σώμα των 600 και πλέον συνέδρων του β’ μέρους του 1ου Διαβουλευτικού Συνεδρίου εκλέχτηκαν για την Κεντρική Επιτροπή.

 

 

Συγκεκριμένα:

Επικράτεια:

Κλέων Γρηγοριάδης

Μιχάλης Κριθαρίδης

Κρίτων Αρσένης

Μαρία Απατζίδη

Κώστας Ντάσκας

Αλέξης Σμυρλής

Jochen Schult

Θωμάς Αχταρίδης

Κώστας Μαρματάκης

Μαρία Καρακίτσου

Δανάη Στράτου

Φωτεινή Μπακαδήμα

Λίτσα Αλεξάκη

Σίσσυ Βελισσαρίου

Κώστας Πουλής

Δημήτρης Λιάπης

Δώρα Θεοδωροπούλου

Ιόβη Μαραγκού

Πολυχρόνης Καράμπελας

Γεράσιμος Λυμπεράτος

Σοφία Στράτου

Ρένα Παπαδοπούλου

Αριάννα Βαγουρδή

Σωτήρης Μητραλέξης

Περικλής Ζήκας

Γιάννης Μπαϊρακτάρης

Σπύρος Δερβενιώτης

Ευαγγελία Καούρη

Σαράντος Θεοδωρόπουλος

Γιώργος Λογιάδης

Θεόδωρος Βαρβαρέσσος – Δρόσος

Κωνσταντίνος Σπίγγος

Χρύσα – Αριάδνη Κουσελά

Στέργιος Τσαρτακλέας

Αθανάσιος Μπαράκας

Κώστας Κανελλόπουλος

Ιωάννα Λιούτα

Γιάννης Χαραλαμπάκης

Κωνσταντίνος Γαρδέλης

Αναστάσιος Κουτίνος

Χρήστος Αλβανός

Γιάννης Ζώης

Ευάγγελος Καλύβας

Σάκης Ζαχάρος

Δημήτρης Βουζουναράς

Αντώνης Σιγάλας

Μάνος Μπάσουλας

Λίνα Πετρίτη

Λάμπρος Σιδεράς

Ελένη Δεληγιάννη

 

Περιφέρεια Αττικής:

Ανδρέας Μπρακούλιας

Ιωάννης Αναστασόπουλος

Κώστας Χουλιάρας

Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης:

Ελισσάβετ Γιαννίκη

Γιώργος Ρουμελιώτης

Κωνσταντίνος Μαρασλής

 

Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου:

Κωνσταντίνος Γιαννακάκης

Πηνελόπη Μαρκοπούλου

Μαρία – Στέλλα Αλούπη

 

Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας:

Χρυσάνθη Νούλα

Αποστόλης Τριαντόπουλος

Θωμάς

 

Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας:

Βασίλης Λότσιος

Θωμάς Μόσχος

Γιώργος Γιασημακόπουλος

 

Περιφέρεια Ηπείρου:

Σάββας Κουνουβέλης

Λουίζα Σκούρα

Γεωργία Παπάζογλου

 

Περιφέρεια Θεσσαλίας:

Στέλλα Κορομπίλια

Ιωάννης Χλόπτσιος

Δημήτρης Παπαθανασίου

Περιφέρεια Ιονίων Νήσων:

Βασίλης Καββαδίας

Χριστίνα Μαρούλη

Φίλιππος Περδικάρης

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας:

Γεώργιος Φίκος

Βασίλης Ορφανίδης

Μιχάλης Πισκιούλης και Γιώργος

Κανιώρης

Περιφέρεια Κρήτης:

Μάνθος Μαλεκάκης

Αποστόλης Λουλουδάκης

Ηλίας Λουλούδης

Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου:

Εμμανουήλ (Μάνος) Σταυριανός

Γιώργος Κανετάκης

Ηλίας Κοδέλλας

 

Περιφέρεια Πελοποννήσου:

Μαρία Δημητριάδη

Δημήτρης Γκάρτζος

Δημήτρης Λάμπρου

Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας:

Μαρία Κλουτσινιώτη

Δονάτος Γκοτζαμάνης

Νικόλαος Λυμπερόπουλος

 

Απόδημοι (Εξωτερικού):

Ιωάννης Ξύδης

Κατερίνα Χιωτίνη

Αναστασοπούλου

Ανθή Καρακώστα

Για την Επιτροπή Οικονομικού Ελέγχου εξελέγησαν οι:

Μαριάννα Λουίζου

Δήμητρα Καλόσακα

Ευαγγελία Μουστάκα

Ως Γραμματέας του κόμματος επανεξελέγη ο Γιάνης Βαρουφάκης.

Τις επόμενες μέρες θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις για την συμπλήρωση των μελών της Κεντρικής Επιτροπής.

 

PagasitikosNews logo

ΠΡΟΣΦΑΤΑ TWEETS

  • Το ΣτΕ απέρριψε το αίτημα των διαφημιστών για κατάργηση της εισφοράς διαδικτύου υπέρ #ΕΔΟΕΑΠ… - https://t.co/TSZJt7zjiz -

  • Επίσκεψη Αθανάσιου Λιούπη στο Νοσοκομείο Βόλου #ΑχιλλοπούλειοΝοσοκομείοΒόλου - https://t.co/5rl2pTkhCr -

  • OI #Locomondo στην παραλία Καλλιφτέρη της Αφήσσου - https://t.co/ASPs4nEVaP -

"Αλιεύοντας" την είδηση